Центр сучасних водних технологій

Про центр

В країні з'явилася нова галузь виробничої діяльності, що вимагає для свого успішного функціонування професійно підготовлених фахівців сучасного рівня. До останнього часу в Україні не було жодного вищого навчального закладу, який би повноцінно готував спеціалістів такого профілю.

З 1 липня 2021 року почав діятиЦентр сучасних водних технологійпри хіміко-технологічному факультетіНТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського
З 2022 року Центр сучасних водних технологійпідпорядковується безпосередньо НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського

Напрямки роботи

Організація навчання за сертифікатною програмою «Вода та cучасні водні технології»

Мета - підготовка кваліфікованих фахівців в галузі сучасних методів водопідготовки та водоочищення.
Сертифікатна програма призначена як для магістрів ХТФ КПІ, так і для зовнішніх слухачів.

Проведення випробувань з якості води та матеріалів

Проведення випробувань з якості води та матеріалів для її очищення у лабораторії іонного обміну та адсорбції, що сертифікована ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ».

Наукові дослідження

Проведення наукових досліджень сучасних процесів водопідготовки та водоочищення в навчально-дослідній технологічній лабораторії.

Видання фахового журналу «Вода і водоочисні технології. Науково-технічні вісті»

Журнал для наукових і технічних фахівців водної та суміжних галузей науки і техніки, а також студентів, аспірантів і викладачів ВНЗ.

СЕРТИФІКАТНА ПРОГРАМА «ВОДА ТА СУЧАСНІ ВОДНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

Перелік освітніх компонентів програми

● Сучасні методи кондиціювання та очищення води та курсовий проєкт з сучасних методів кондиціонування та очищення води
Що буде вивчатися – актуальні проблеми питної та технологічної води; сучасні методи, матеріали та технології її кондиціювання та очищення в умовах централізованої та децентралізованої водопідготовки.

● Сучасні методи очищення побутових і промислових стічних вод та їх повторного використання
Що буде вивчатися - сучасні методи, матеріали та технології очищення побутових та промислових стічних вод та їх повторного використання.

● Інформаційне забезпечення наукових досліджень
Що буде вивчатися - сучасні методи обробки інформації, бази даних, розрахунок параметрів сучасних систем за заданими умовами; діджиталізація процесів водопідготовки та водоочищення; інновації та підприємництво.

Відгуки

Сьогодні, 1 вересня 2021 року мала честь бути запрошеною та взяти участь у визначній події - відкритті Центру сучасних водних технологій хіміко-технологічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського. Подія гідна славетного Київського політехнічного інституту, який нині відзначив свою 123-ю річницю ! Символічна і абсолютно логічна та органічна подія, яка свідчить про потужний потенціал знань, досвіду, творчості та наснаги науковців, інженерів та викладачів старішого хімічного факультету КПІ! Ідеологом та локомотивом створення Центру є професор , доктор технічних наук, Тетяна Євгенівна Мітченко, яка свого часу закінчила КПІ! А сьогоднішнє досягнення є результатом самовідданої творчої роботи команди, яку зібрала Тетяна Євгенівна! Вже скоро розпочнуться спецкурси за участю кращих фахівців КПІ і запрошених закордонних лекторів, більшість яких є випускниками КПІ і аспірантами Тетяни Євгенівни!

Центр буде проводити навчальну, дослідницьку , випробувальну та просвітницьку роботу! Слухачі Центру будуть мати можливість отримати новітні знання в галузі водопідготовки та очистки стічних вод та сертифікат! А сьогодні у великій хімічній аудиторії ХТФ КПІ лунали урочисті вітальні промови та презентації! І відбулося офіційне відкриття Центру! Я - у захваті від почутого і побаченого і від того, з якою любов‘ю і творчим надихом старе приміщення було перетворене у сучасний освітній простір! Бажаю успіхів ! Сподіваюся, що завдяки роботі Центру сучасних водних технологій водна галузь країни отримає суттєве поповнення фахівцями з питань водопідготовки та очистки стічних вод! Особливо в той час, коли стоїть питання більш широкого використання систем доочистки води в проекті оновленої державної програми «Питна вода України на 2022- 2026 рр.»! Шануймося ! Бо ми того варті!

Анна Цветкова, член Комітету з дотримання Протоколу по воді та здоров'ю ЄЕКООН-ВООЗ Європа

Illustration