Карта якості води

Інтерактивна версія бази даних проекту. Потребує певний час для завантаження

Архів випусків журналу Вода

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Книги

Illustration

Словник основних термінів

Illustration

Актуальні проблеми води

Illustration

Методи і матеріали

Illustration

Технологічні рішення

Брошури

Illustration

Алюміній у питній воді і здоров'я людини

Illustration

Марганець у воді - небезпечний полютант

Illustration

Опасен ли свинец в воде?

Законодавча і нормативна база

Державні санітарні норми та правила "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10)

Директива (ЄС) 2020/2184 Європейського Парламенту та Ради від 16 грудня 2020 року про якість води, призначеної для споживання людиною.

Наказ МОЗ від 22.04.2022 р. № 683 “Про затвердження Державних санітарних норм і правил “Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру”

Наказ МОЗ від 02.05.2022 р. № 721“Про затвердження Гігієнічних нормативів якості води водних об'єктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення“

ВОДОПОСТАЧАННЯ ВІЙСЬК ПІД ЧАС ВІЙНИВ.В. Бабієнко, А.В. Мокієнко

ВОДА І ВІЙНА: СТАРІ ПРОБЛЕМИ ТА НОВІ ВИКЛИКИВ.В. Бабієнко, А.В. Мокієнко

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВООЗ ЩОДО ЯКОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ: МАЛОМАСШТАБНІ СИСТЕМИ ВОДОПОСТАЧАННЯWorld Health Organization, 2024

МІКРОПЛАСТИК І МІКРОЗАБРУДНЮВАЧІ У ВОДІ: ЗАБРУДНЮВАЧІ, ЩО ВИКЛИКАЮТЬ ЗАНЕПОКОЄННЯEuropean Investment Bank, 2023

Українсько-російсько–англійський
словник-посібник
з водопостачання та водовідведення

Бурлай В.А., Вусатюк Н.А., Довженко І.В., Адамова Т.П.

Українсько - російсько - англійський словник-посібник з інженерного обладнання будівель і споруд (водопостачання та водовідведення) / Уклад.: В.А. Бурлай, Н.А. Вусатюк, І.В. Довженко, Адамова Т.П. - К.: КНУБА, 2018 - 48с.
У словнику подано понад 250 основних термінів та словосполучень з інженерного обладнання будівель і споруд (водопостачання та водовідведення) з перекладом їх на російську, англійську мови.

Завантажити

Illustration

Посібники WQA

Illustration

Глосарій термінів

Illustration

Основи водопідготовки

Illustration

Водопідготовка

On-line лекції WaterNet

On-line лекція в рамках семінару «Сучасні шляхи децентралізованої водопідготовки: досвід США та Норвегії, рішення для України» в рамках міжнародної освітньої програми The Fulbright Specialist Program (FSP)

Захар Малецький
PhD, постдокторант у NMBU

Захар Малецький є членом дослідницької групи «Вода, навколишнє середовище, санітарія та здоров'я» (WESH) на факультеті Науки та техніки (REALTEK) з 2015 року як постдокторант в галузі обробки води та стічних вод за допомогою основних мембранних процесів.

До наукових інтересів доктора Малецького входять області мембранної, адсорбційної та іонної технологій очищення води та стічних вод.

Семінари академії WaterNet

Басейни

Основи водопідготовки для басейнів

13-01-2021. Частина 1; 1:02:46; Хомов Володимир Олексійович, директор ТОВ "Лайнекс", президент Асоціації басейнів і СПА України

Басейни

Основи водопідготовки для басейнів

13-01-2021. Частина 2; 1:21:24; Чеканюк Вадим Валерійович, технічний директор ТОВ "Лайнекс", керівник наукової групи Асоціації басейнів і СПА України

Басейни

Каркасні дерев'яні басейни. Роботи для очистки басейнів.

14-01-2021. Частина 1; 34:35; Данильченко Віктор, продакт-менеджер ТОВ НВО Екософт Посилання на презентацію

Басейни

Каркасні дерев'яні басейни. Роботи для очистки басейнів.

14-01-2021. Частина 2; 44:55; Данильченко Віктор, продакт-менеджер ТОВ НВО ЕкософтПосилання на презентацію

Басейни

Хімія для басейнів AqaMarine. Прилад для моніторингу води.

15-01-2021. Частина 1; 35:07; Данильченко Віктор, продакт-менеджер ТОВ НВО ЕкософтПосилання на презентацію

Басейни

Хімія для басейнів AqaMarine. Прилад для моніторингу води.

15-01-2021. Частина 2; 19:55; Данильченко Віктор, продакт-менеджер ТОВ НВО ЕкософтПосилання на презентаціюЗавантажити тестові завдання

Лекції, проведені в рамках проєкту «Безпечна питна вода в Україні: доступ до інформації про якість води та методи водопідготовки» (ГО «ВУВТ WaterNet» за фінансової підтримки Фінського Фонду Місцевого Співробітництва Посольства Фінляндії в Україні)

Лекція. Українська водна криза в умовах воєнного стану та шляхи її подолання.
Мітченко Тетяна Євгенівнад.т.н., професор кафедри ТНР, В та ЗХТ ХТФ, КПІ ім. Ігоря Сікорського; керівник Центру сучасних водних технологій.

Лекція. Контроль якості питної води в США: Національні стандарти, технології водопідготовки, методологія фахової освіти.
Тарабара ВолодимирPhD, професор Факультету будівництва та інженерної екології, Університет штату Мічиган, Іст-Лансінг, США.

Лекція. Як впоратися з новими випробуваннями у водному секторі.
Харша РатнавіраPhD, професор Норвезького університета природничих наук.

Лекція. Систематичний чисельний аналіз даних у дослідженнях процесів очищення води.
Малецький ЗахарPhD, доцент Норвезького університета природничих наук.

Лекція. Сучасні методи очищення стічних вод.
Бурлакова Валеріякомерційний директор DuPont Water Solutions у країнах Західної Європи.

Free access

Семінари онлайн

“The effects of membrane degradation on the removal of organic chemicals by reverse osmosis for potable reuse”
sponsored by PROCO

“Making Potable Reuse Sustainable with Innovative Energy Recovery Solutions”
sponsored by Energy Recovery

e-mail: moc.tfosoce%40kuylisav.yegres

e-mail: moc.tfosoce%40kuylisav.yegres

Книги онлайн

Мембранні системи очищення питної води в точках споживання
Автори: Pawan Kumar Labhasetwar; Anshul YadavРік видання: 2023Кількість сторінок: 228Мова: англійська

Мембранні системи очищення води на основі систем Point of Use (PoU – точка споживання) є кращими через недоліки інших технологій водопідготовки. Такі системи працюють без додавання хімічних реагентів, з відносно низьким енергоспоживанням і простим та добре організованим технологічним процесом. Отже, існує неминуча потреба в розумінні основних експлуатаційних параметрів, проектуванні та обслуговуванні мембранних систем очищення води на основі PoU. У книзі представлено огляд мембранних систем очищення води на основі PoU (ультрафільтрація, мікрофільтрація, нанофільтрація, зворотний осмос тощо), включаючи опис фізичних, хімічних, мікробіологічних забруднювачів води та традиційних методів їх видалення. У цій книзі також обговорюються обмеження традиційних систем водопідготовки у задоволенні потреб населення у воді в країнах, що розвиваються, і оцінюється придатність мембранної обробки, включаючи проектування, експлуатацію, технічне обслуговування і техніко-економічну доцільність системи водопідготовки для населення.

Опріснення морської води методом зворотного осмосу (SWRO): Енергоспоживання на заводах, передові низькоенергетичні технології та майбутні розробки для підвищення енергоефективності
Редактори: Seungkwan Hong; Kiho Park; Jungbin Kim; Abayomi Babatunde Alayande; Youngjin KimРік видання: 2023Кількість сторінок: 166Мова: англійська

Високе споживання енергії є критичною проблемою, пов'язаною з опрісненням морської води методом зворотного осмосу (SWRO), хоча SWRO вважається одним з найбільш енергоефективних процесів для опріснення морської води. Це означає, що SWRO передбачає використання більшої кількості викопного палива та інших джерел енергії для виробництва води, що спричиняє негативний вплив на навколишнє середовище, наприклад, викиди парникових газів. Тому, щоб мінімізувати вплив на навколишнє середовище та забезпечити сталу експлуатацію морської води, слід вирішити проблему високого енергоспоживання SWRO. Однак нещодавня тенденція споживання енергії в SWRO, схоже, досягла точки насичення, яка все ще перевищує теоретичний мінімум енергії. Для пошуку нових та інноваційних стратегій зниження поточного енергоспоживання необхідне всебічне розуміння використання енергії в установках SWRO - від теоретичного аналізу до фактичного енергоспоживання на реальних установках SWRO. Ця книга може надати читачам інформацію про поточний стан енергоспоживання на реальних станціях, фундаментальне розуміння енергоспоживання на станціях з теоретичної точки зору, а також про передові технології та процеси, які можуть бути застосовані для скорочення енергоспоживання в майбутньому. Крім того, ця книга пропонує детальну методологію аналізу енергетичних питань при опрісненні морської води. Завдяки цій книзі читачі отримають уявлення про те, як вирішувати та аналізувати енергетичні проблеми при опрісненні SWRO.