Новини

Вода без пластику, або як Україна допоможе Європі відмовитися від одноразових пляшок

Міжнародна виставка технологій очищення води Aquatech. Металева коробка зростом з людину на стенді української компанії з Ірпеня викликає підвищений інтерес відвідувачів. Українці вже давно звикли до таких пристроїв, що локалізовані зазвичай на вході до супермаркетів – у нас це найдешевший спосіб купити очищену питну воду. Але для європейського бізнесу справа не лише у ціні за літр.

У 2021 році в ЄС набула чинності водна директива, яка вимагає від країн-учасників скоротити споживання одноразового пластику. А з 2022 року ці зміни стануть більш відчутні. Мінеральна та лікувальна вода може поки що залишатися у пластику. Але щодо звичайної питної води, то Єврокомісія вимагатиме від урядів значно скоротити використання одноразової пластикової тари. І тому пристрої, які на місці очищають і продають воду на розлив дуже цікаві європейським рітейлерам.

Пілотні проєкти, під час яких європейським споживачам пропонували відмовитися від води у пластиковій пляшці та перейти на купівлю води на розлив у багаторазову тару, показали позитивні результати

Українські розробники взяли у цьому безпосередню участь: у червні на острові Майорка у місці проведення тенісного турніру ATP 250 було встановлено аквабокси, що розроблені українськими інженерами компанії "Екософт" на виробничій базі в Ірпені.

Читати продовження: https://cutt.ly/IT7q3ta
Новини України Новини Світу Лідери ринку