Новини

Чиста вода – нова розкіш

Нині у світі дедалі гостріше постає питання про те, де й звідки брати якісну питну воду.

Понад мільярд людей живуть у регіонах, які вже відчувають нестачу води, а до 2025, за даними Інституту вивчення глобальних ресурсів, до 3,5 млрд людей на планеті ризикують опинитися в зоні водного дефіциту.

Але навіть в країнах де такого дефіциту поки немає, немає і єдиного бачення як отримувати воду вищої, "джерельної" якості та смаку.
Глобальний ринок бутильованої води сягає $500 млрд на рік, але її виробництво пов'язане з величезним використанням пластику та енергії для транспортування.

Уявіть, щодня, в результаті використання одноразових пляшок, утворюється 17 млн. тонн пластикових відходів.

Які ж є альтернативи?
1.     Недовіра до водопровідної води
Більшою проблемою є те, що кількість нових хімічних речовин, які забруднюють джерела водопостачання, зростає швидше ніж розвиваються технології очищення стічної та питної води. І це проблема не тільки України, так відбувається у всьому світі.

2.     Гудбай, пластику!
2021 року в ЄС набула чинності Водна директива, яка вимагає від країн-учасниць скоротити споживання одноразового пластику. А з 2022 року зміни стануть відчутнішими.

3.     Окрема інфраструктура для питної води
Третій тренд, який став похідним із двох перших, – це альтернативні способи постачання питної води.

Одна з пропозицій, яка за останні роки набуває все більшої популярності, – запровадження кількох стандартів на воду.

Можна умовно розділити воду на питну та технічну.

4.     Вода з подвійною користю
Здоровий спосіб життя невід'ємно пов'язаний з якісною питною водою. Однак сучасному споживачеві мало чистої води.

Він (вона) хоче, щоб продукти, які споживає, мали ще якусь функцію. Наприклад, щоб у воді були мінеральні добавки, які оздоровлюють, сприяють виведенню важких металів із організму. Щоб рівень кислотно-лужного балансу був вищим.

5.     Боротьба з мікропластиком і новий формат упаковки
Про проблему забруднення води мікропластиком почали говорити порівняно нещодавно. З урахуванням того, що за останні 70 років виробництво різних пластикових виробів у світі зросло більше ніж у 50 разів, проблема з кожним роком стає дедалі актуальнішою.

Мікропластик тепер у поверхневих та артезіанських водах, у світовому океані, у продуктах харчування і навіть всередині нас.

Читати продовження: https://cutt.ly/rYkisyF
Лідери ринку Новини України Новини Світу