Новини

Автономна SmartFarm вирощує рослини, використовуючи воду з повітря

У багатьох частинах світу кількість опадів є дуже малою, проте у повітрі присутня досить висока концентрація вологи. Новий експериментальний пристрій дозволяє збирати цю вологу, а потім використовувати її для поливу рослин.

Невеликий прототип, відомий як SmartFarm, був розроблений командою Національного Університету Сінгапуру під керівництвом асистента професора Тан Суї Чінг. Цей пристрій є прозорою акриловою коробкою на дні якої вирощують овочеві культури, а зверху, під кришкою, яка працює від сонячної енергії, знаходиться гідрогелева панель.

Коли кришка відкрита, гідрогель легко втягує воду із нічного вологого повітря, а вбудований таймер закриває її на світанку. Далі, при нагріванні сонячними променями гель починає реагувати, звільняючи воду, яка накопичилась за ніч у вигляді пари, та яка згодом конденсується у рідину на внутрішній стороні кришки.

Коли кришка періодично відкривається протягом дня, конденсат стікає вниз та потрапляє в ґрунт. За словами вчених, вночі гель може втягувати кількість води, яка в 300 разів більша за його вагу. Протягом дня установка виробляє воду з розрахунком 2,24 грами води на 1 грам гелю за годину.

За даними: https://cutt.ly/tvCf3jO
Новини науки