Новини

Перегони за зниження тарифів на опріснену воду

Так звані перегони за зниження тарифів на опріснену воду офіційно розпочалася у 2018 році, коли компанія Saudi Water Partnership оголочила про нормовану вартість води за ціною $0,53 за кубічний метр при реалізації свого незалежного водного проекту Rabigh 3.
У цій погоні компанія Electricity & Water Energy Company з Абу-Дабі у рамках проєкту Taweelah оголосила ціну за кубічний метр $0,50.

Надалі тарифи подолали позначку в $0,30. Управління електроенергетики та водопостачання в Дубаї оголосило про тариф $0,28 для проєкту Аль-Хассіан у 2020 році. Після введення водоочисної станції в експлуатацію, що планується в 2024 році, цей тариф буде визнано світовим рекордом.

Менш ніж за два роки виробничі витрати на опріснення води на Близькому Сході знизилися майже наполовину. Це пояснюється низкою ключових факторів, у тому числі з підвищенням енергоефективності, історично низькими відсотковими ставками, що робить фінансування проектів привабливим. Також це пов’язано мобільним розташуванням водоочисного обладнання. Все це значною мірою пояснює низький рівень тарифів Rabigh 3. В той же час, низькі тарифи у Taweelah та Al-Hassyan пояснюються низькими цінами на відновлювані джерела енергії.

Читати продовження: https://cutt.ly/GOvcgzD
Новини Світу