Новини

Підвищене споживання води пригнічує ключовий гормон, що знижує ожиріння у мишей

Відомо, що питна вода і гідратація - важлива частина збереження здоров'я, але не так добре відомі складні механізми, за допомогою яких невелика кількість води покращує наш фізіологічний стан. Нове дослідження вивчило роль, яку збільшення споживання води може грати в ожирінні, і виявило, що воно може допомогти зменшити ожиріння у мишей, пригнічуючи ключовий гормон - вазопресин.

Вазопресин - це гормон, який грає ряд ролей в організмі людини, в тому числі допомагає регулювати кров'яний тиск і температуру тіла, в той час як дослідження показали, що він також може служити біомаркером аутизму у немовлят. Вазопресин також є одним з основних гормонів, що регулюють рівень гідратації, і його рівень підвищений у людей, які страждають ожирінням і діабетом.

Експеримент включав годування гризунів цукрової водою, яка, як з'ясували дослідники, стимулювала мозок виробляти більше вазопресину. Потім вазопресин накопичував цю воду у вигляді жиру, що призводило до зневоднення і, в свою чергу, провокувало ожиріння. А ось введення мишам несолодкої води допомогло зменшити їх ожиріння.

За даними: https://cutt.ly/Lh05Hc5
Новини науки