Новини

Солтон-Сі: найгірше озеро, про яке ви ніколи не чули

У 2020 році журнал Palm Springs Life Magazine назвав Солтон-Сі «найбільшою екологічною катастрофою в історії Каліфорнії».

Озеро Солтон-Сі на 25% солоніше за океанічну воду, а це означає, що єдина риба, яка може вижити в ньому - це місцева пустельна риба-лялечка, яка стійка до таких умов. Вона була випадково завезена з тропічної рибної ферми. До 1980-х років екологічна нестабільність в озері призвела до різкого вимирання майже всіх видів риб і птахів. У результаті масових вимирань десятки тисяч тіл тварин почали накопичуватися на березі озера. Через це, вартість земельних ділянок почала різко падати, що стало причиною швидкого занедбання курортів та їх закриття.

Останній удар був нанесений у 2003 році, коли 40% води, що залишилася в озері, була продана сусідньому місту Сан-Дієго. Потреба міста у воді переважила всі існуючі проблеми Солтон-Сі і воно почало висихати ще швидше.

Звичайно були спроби вирішити цю проблему, але це повільний, заплутаний і в основному безрезультатний процес. В угоді від 2003 року держава обіцяла виділити близько 70 мільйонів доларів, але вони були використані на заробітні плати і навчання місцевих мешканців, а не на вирішення проблеми. Зовсім недавно штат пообіцяв створити проект відновлення, який допоможе створити водно-болотні угіддя і місця для існування місцевої дикої природи, а також вирішити проблему зі спустошеним дном озера. Проект має бути завершений до 2023 року, але через непередбачувані затримки, викликані COVID-19 та нераціональне використання коштів майбутнє цього проекту на даний час не відоме.

За даними: https://cutt.ly/MbBNOni
Новини Світу