Новини

Безпечні басейни. Нове дослідження передачі COVID-19

Вірусологи з Імперського коледжу Лондона вивчили вплив різних концентрацій хлору у воді на вірус SARS-CoV-2. Результати показали, що ризик передачі коронавірусу через воду в басейні неймовірно низький, повідомили дослідники.

"Ми проводили ці експерименти в наших лабораторіях з високим ступенем захисту в Лондоні", - пояснила автор дослідження Венді Барклай з Імперського коледжу Лондона.

"У цих безпечних умовах ми можемо оцінити здатність вірусу інфікувати клітини, що є першим кроком у його передачі. Змішавши вірус з водою із басейну, ми змогли показати, що вірус не виживає у воді басейну - він більше не заразний", - заявила вона.

У своєму дослідженні професор Барклай та її колеги встановили, що концентрація вільного хлору 1,5 міліграм на літр і pH від 7 до 7,2 знижують інфекційність SARS- CoV-2 більш ніж у 1000 разів всього за 30 секунд.

Це, за словами команди, відповідає поточним рекомендаціям з експлуатації басейнів у Британії, які рекомендують концентрацію вільного хлору 1,5 міліграм на літр і рівень pH 7,0.

За даними: https://cutt.ly/fvOyUl6
Новини Світу Новини науки