Всі зразки були досліджено у лабораторіях Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». Отримані результати засвідчили перевищення гранично допустимих концентрацій за наступними показниками.
Абсолютним лідером за концентрацією у водах підземних джерел, з яких відбиралися зразки для аналізу, виявилися сульфати. У пробах було виявлено перевищення гранично допустимої норми (500 мг/дм куб.). З урахуванням невизначеності, у «джерелі Святого Даниїла» показник досяг 750,04 мг/дм куб., у колодязі за вул. Мотокросна 45 цей показник сягнув 1149,65 мг/дм куб.
Найвищий рівень вмісту нітратів було виявлено у пробах, відібраних у Кропивницькому. У всіх зразках вод підземних джерел обласного центру було виявлено перевищення норми (50 мг/дм куб.). З урахуванням невизначеності в «джерелі Святого Даниїла» кількість нітратів досягла 135,42 мг/дм куб., у колодязі за вул. Мотокросна 45 цей показник сягнув 198,4 мг/дм куб. У всіх інших пробах вміст нітратів, за невеликим виключенням, відповідав санітарним вимогам.
Води Кропивницьких джерел, на відміну від криниць м. Смоліно та Компаніївки, виявилися «багатими» на уран. У всіх підземних джерелах було виявлено перевищення гранично допустимої норми питомої активності урану, яка складає 1 Бк/кг. З урахуванням невизначеності, у «джерелі Святого Даниїла» питома активність урану досягла 1.06 Бк/кг, у колодязі по вул. Мотокросна 45 ця – 1.21 Бк/кг. В криницях м. Смоліно та Компаніївки вміст урану не перевищував гранично допустимі норми.
Перевищення норми питомої активності Радону-222 (100 Бк/кг) більш ніж у 2 два рази було виявлено лише у «джерелі Святого Даниїла», де показник становить 248,6 Бк/кг.
Загальний висновок ДУ «Кіровоградський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо якості води з джерел обласного центру доволі простий та зрозумілий: «Доставлений зразок води питної колодязної за санітарно-хімічними показниками (загальна жорсткість, сухий залишок, сульфати, нітрати) та вмістом радіонуклідів (уран) не відповідає вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», ДГН «Норми радіаційної безпеки України (НРБУ – 97)».
Щодо якості води з криниць м. Смоліно та Компаніївки, загальний висновок ДУ «Кіровоградський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» виглядає більш позитивно, за невеликим виключенням щодо підвищеного вмісту нітратів у деяких пробах.
За даними: https://cutt.ly/PbkKFWa