Новини

Використання механічних методів очищення мембран

Фільтруючі мембрани мають важливе значення для різних галузей промисловості по всьому світу. Вони виготовляються з різних матеріалів, наприклад, целюлози, графену чи нейлону. Мембрана - це бар'єр, який перетворює морську воду на питну. Вона застосовується у різних сферах харчової промисловості, а також допомагає у процесах очищення стічних вод. 

Забруднення мембрани відбувається, коли через певні часові проміжки частинки забрудників осідають на фільтрі забиваючи пори мембрани, що в результаті призводить до зменшення її ефективності. Спроби видалення забруднень з мембран зазвичай грунтуються на хімічних процесах, в яких синтетичні розчинники прокачуються через мембрану під час промивки системи. Однак, це призводить до зниження продуктивності та якості отримуваного пермеату, а також до негативних екологічних наслідків.

Команда дослідників з відділу машинобудування Массачусетського технологічного інституту за підтримки гранту лабораторії водних і харчових систем Абдул Латіфа Джаміля (J-WAFS) Массачусетського технологічного інституту знайшла вирішення цієї проблеми. Вчені розробили нову систему, яка може механічно очищувати мембранні елементи за допомогою контрольованої деформації. Цей новий підхід є одним з перших, що дозволяє очищувати мембрани за допомогою механічного підходу, що в результаті може стати дешевою, швидкою і екологічною альтернативою у порівнянні з традиційними методами очищення.

За даними: https://cutt.ly/mbMH8pP
Новини науки Новини Світу