Новини

Виготовлення опріснювальних мембран методом міжфазної полімеризації

Постійний прогрес у сфері технологій опріснення води базується на розробці мембранних матеріалів. Сучасні мембрани виготовляються з поліамідних тонкоплівкових композиційних матеріалів (TFC) за допомогою міжфазної полімеризації (IP). Незважаючи на широке використання таких мембран в опрісненні, їх практичне застосування все ще ускладнене деякими технічними перешкодами.

Проблеми мембран з TFC у значній мірі пов'язані з обмеженими хімічними властивостями поліаміду, а також механізмами реакції міжфазної полімеризації. Міжфазна полімеризація (IP) - процес, що дозволяє легко синтезувати ультратонкий селективний шар. 

Хоча поява мембран TFC призвела до значної економії енергії в процесі опріснення, деякі особливості їх виготовлення і властивості плівки є обмеженими. З першого погляду простий процес IP насправді є досить складним. Оскільки, існуючі промислові виробничі процеси не мають достатньо навичок, для створення стійкої конструкції на молекулярному рівні, що призводить до формування мембран TFC з неконтрольованими характеристиками.

Читати продовження: https://cutt.ly/MbO4uVR
Новини науки