Новини

“Підгузник” з титановим покриттям для опріснення води

Китайські інженери продемонстрували нову відносно просту конструкцію сонячної установки з високою ефективністю та низькою собівартістю.

Дослідники з Даляньського Морського Університету розробили блок, який дозволяє ефективно поглинати сонячну енергію та використовувати зовнішнє тепло для подальшого випаровування води. Його розміщають на поверхні морської води у сонячному дистиляторі – це прозорий пластиковий контейнер з похилим дахом, що вловлює і, після конденсації, направляє прісну воду на збір.

Сам блок складається з трьох шарів: основна частина – це спінений поліетилен, який допомагає блоку переміщатися на поверхні води і діє як утеплювач. Зовнішній шар - це пінопласт, який загорнутий у папір із повітряним шаром; та абсорбуючий матеріал, який використовується в одноразових “підгузниках”, що виводить воду нагору до верхньої поверхні, яка вкрита сполукою титану – TiNO.

У ході випробувань команда виявила, що ефективність перетворення сонячної енергії на опріснену воду становить 46%, що вказує на значний прогрес у даному секторі розробок.

Читати продовження: https://cutt.ly/sbfeqcw
Новини науки Новини Світу