Новини

Сотні випадків забруднення води виявлені завдяки штучному інтелекту

Одним із вдалих прикладів застосування штучного інтелекту в області боротьби за екологію став проект, реалізований Центром екології та гідрології Великобританії (UKCEH). У ході дослідження, яке тривало 11 років, вченим вдалося виявити 926 випадків несанкціонованого потрапляння стічних вод у природні водойми. Результати дослідження були опубліковані 6 квітня 2021 року в журналі Clear Water.

Особливість проекту полягає у тому, що протягом тривалого часу дослідники займалися навчанням штучного інтелекту для того, щоб він мав змогу з високою точністю розпізнавати ситуації переливання забруднених потоків з очисних споруд і їх можливе потрапляння  у прісні водойми.

Таке відбувається часто, коли випадає багато опадів і зливові резервуари переповнені дощовою водою. Але факти таких забруднень до недавнього часу було складно зафіксувати і більшість подібних ситуацій залишалися непоміченими. Відтепер, штучний інтелект, як очікують дослідники, допоможе подолати цю проблему, оскільки, завдяки результатам цього дослідження влада зможе побачити слабкі місця в існуючій системі очищення та утилізації стічних вод.

За даними: https://cutt.ly/gbOiR07
Новини Світу Новини науки