Новини

Питна вода України: на які заходи громади Волині можуть отримати гроші

У 2022 році в державному бюджеті передбачені видатки на новий напрям – реалізацію програми «Питна вода України». На ці заходи передбачається один мільярд гривень, який у вигляді субвенції надійде територіальним громадам.

Як пояснив заступник Міністра розвитку громад і територій Іван Лукеря під час візиту до Луцька, у 2022 році ця програма буде спрямована на забезпечення якісною питною водою населення. Натомість оновлення системи водовідведення буде плануватися на наступні роки, адже на це потрібні колосальні кошти.

«Щоб оновити систему водопостачання в країні: замінити мережі, оновити очисні споруди, створити лабораторії, треба не мільярд як передбачено, а в 50 разів більше. У 2022 році пріоритет буде надаватися на забезпечення якісною питною водою людей, менше – водовідведенню, очисним. Звичайно, ці проекти реалізовуватимуться в громадах, де буде найбільший ефект і буде гостра проблема. Умовно кажучи, витрачатися на проведення централізованого водопостачання в селі, де мешкає 10 людей – економічно недоцільно. Але якщо громада на 10 тисяч людей не має якісної питної води, або має воду раз на дві години, то пріоритет буде надаватися таким громадам, щоб доставляти чисту воду людям», – зазначив він.

Читати продовження: https://cutt.ly/wOJVdnB
Новини України