Новини

50 років досліджень в області питної води

Протягом майже 50 років вчені з EPA проводили дослідження на підтримку стандартів питної води і захисту питної води в Америці. Однак системи питної води все частіше стикаються з новими проблемами, такими як поява забруднюючих речовин у вихідних водах, які можуть негативно вплинути на здоров'я, включаючи токсини водоростей від шкідливого цвітіння водоростей (ШЦВ) та пер- і поліфторалкільні сполуки (ПФАС).

Шкідливе цвітіння водоростей - серйозна екологічна проблема. Деякі, але не всі, типи ШЦВ представляють собою розростання токсин-продукуючих водоростей в прісних або морських водах, що може негативно позначитися на здоров'ї людини і тварин, а також на місцевій економіці. Ціанобактерії (також відомі як синьо-зелені водорості) - це тип бактерій, які мають характеристики водоростей і можуть утворювати ці ШЦВ. Вони часто розмножуються через комбінації факторів, таких як надлишок поживних речовин, температура води і доступність світла.

Ще одна водна проблема, яку вирішує EPA, - це присутність пер- і поліфторалкільних речовин (ПФАС) в питних водних ресурсах. ПФАС - це група синтетичних хімікатів, які використовуються в різних галузях промисловості по всьому світу з 1940-х років. Є дані, що дозволяють припустити, що тривалий вплив ПФАС вище певного рівня може негативно позначитися на здоров'ї людини.

EPA оцінює різні технології очищення питної води, які можуть видалити певні ПФАС з джерел питної води. На даний момент дослідження EPA допомогли заповнити базу даних 35 процесами з очищення води і 123 регульованими і нерегульованими забруднювачами. У нещодавньому оновленні влітку 2020 року EPA додало інформацію про обробку чотирьох нових сполук ПФАС. Це оновлення збільшує загальна кількість сполук ПФАС в базі даних до 26, включаючи ПФОК і ПФОС.

Протягом 50 років дослідники EPA проводили дослідження, які критично важливі для захисту питної води в Америці і, в міру появи нових проблем, EPA, як і раніше, прихильне своїй діяльності з усунення загроз для питної води і здоров'я населення.

За даними: https://cutt.ly/ihNXVWt
Новини Світу