Новини

Підводний скид підземних вод необхідний для функціонування прибережних екосистем

Дослідження за участю ICTA-UAB показало, що підводне скидання підземних вод (SGD) є дуже важливим джерелом поживних речовин для прибережної флори і фауни.

SGD складається з суміші континентальної прісної води та солоної води, яка проникає з прибережного водоносного горизонту. Це невидимий гідрологічний зв'язок між прибережними водоносними горизонтами та морем.

Важливість SGD часто не береться до уваги в порівнянні з іншими джерелами (наприклад, річки або атмосферні опади), головним чином тому, що скидання відбувається нижче поверхні води і його важко відслідковувати. Таким чином, кількісна оцінка потоків поживних речовин, отриманих з SGD, є складним завданням і потребує широкий спектр навичок в океанографії, гідрології та біогеохімії.

«Розуміння доставки поживних речовин антропогенного походження в океан через скиди підземних вод, має вирішальне значення для забезпечення належного управління прибережними водами», - каже Валенти Роделлас (ICTA-UAB).

Очікується, що зміна клімату і землекористування змінить структуру глобального водокористування, призведе до підвищення рівня моря, викличе інфільтрацію морської води в прибережні водоносні горизонти і змінить хімічний склад і об’єм ґрунтових вод. «Очікується, що ці зміни вплинуть на потоки поживних речовин з SGD, але мало що відомо про те, як підвищений антропогенний тиск вплине на якість і кількість потоків ґрунтових вод в океан», - додає Ісаак Сантос (University of Gothenburg, Sweden).

Варто відмітити що біологічний вплив скидання підземних вод може мати позитивні наслідки, наприклад створення сприятливих умов для рибних господарств та утворення коралів. До негативних наслідків необхідно віднести надмірне насичення прибережних ділянок мінералами та мікроелементами, які сприяють цвітінню водоростей.

Читати продовження: https://cutt.ly/Rv9w2Jf
Новини науки