Новини

У Вінниці просять уряд пролонгувати державну програму «Питна вода України»

Депутати Вінницької обласної ради просять уряд продовжити дію державної програми «Питна вода України» до 2026 року з фінансуванням не менше 400 млн грн. Про це йдеться в ухваленому в п’ятницю сесією облради зверненні, яке має у своєму розпорядженні Укрінформ.

«Зважаючи на існуючу гостру проблематику із забезпеченням населення на території області питною водою, депутати Вінницької обласної Ради звертаються до Вас з проханням невідкладно ініціювати продовження терміну виконання Державної програми «Питна вода України» до 2026 року, доручити виконавчим органам влади розробити та затвердити стратегічні нормативно-правові документи у сфері питного водопостачання, передбачити відповідні видатки з державного бюджету на 2021 рік на фінансування Програми в обсязі не менше 400 млн грн на співфінансування місцевих проектів з забезпечення населення питною водою шляхом будівництва або реконструкції мереж централізованого водопостачання та водовідведення, а також інших заходів», - йдеться у документі.

У зверненні зазначається, що до кінця 2020 року на державному рівні діяв Закон України «Про Загальнодержавну цільову програму «Питна вода України» на 2011-2020 роки». Згідно з прогнозними обсягами фінансування Програми, за 10 років планувалось залучити на її виконання з державного бюджету З млрд грн. Через недостатній рівень фінансування не було досягнуто кардинального покращення технічного та фінансово-економічного стану підприємств питного водопостачання та централізованого водовідведення, а відповідно і якості послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Програму виконано лише на 13,2%.

За даними: https://cutt.ly/CnQgKSd
Новини України