Новини

Нова гнучка мембрана видаляє з води токсичні метали

Нова гнучка полімерна мембрана поглинає майже 100% металів, таких як ртуть, мідь або залізо, під час опріснення, а також різні солі.

Хіміки Каліфорнійського університету в Берклі знайшли спосіб спростити видалення з води токсичних металів – ртуті й бору. Опріснення або видалення солей – це тільки перший крок у процесі виробництва питної води, наприклад, для сільського господарства. До або після видалення солей, воду очищають від бору, важких металів, таких як миш’як і ртуть. Часто цей процес залишає після себе токсини, які важко утилізувати.

Новий метод на основі мембран видаляє майже 100% токсичних металів і виділяє цінні метали для подальшого їх використання або утилізації. За словами авторів, мембрану легко інтегрувати в нинішні системи очищення води. В процесі розробки хіміки з Каліфорнійського університету в Берклі синтезували гнучкі полімерні мембрани з наночастинками, які можуть бути налаштовані на поглинання певних іонів металів, наприклад, золота або урану. Мембрану можна налаштувати на якийсь певний тип частинок, які вона буде поглинати. Дослідники сподіваються, що зможуть налаштувати наночастинки на видалення інших видів токсичних хімічних речовин, включаючи поширені забруднювачі грунтових вод, такі як поліфторалкільні речовини, які містяться в пластмасах або, наприклад, радіоактивні ізотопи зі стічних вод АЕС.

За даними: https://cutt.ly/svCugRT
Новини Світу Новини науки