Новини

Перероблення мембран зворотного осмосу для технології прямого осмосу

Розроблено альтернативне використання мембран зворотного осмосу (ЗО) для реалізації технологічного процесу прямого осмосу (ПО). Відпрацьовані мембрани виступають в якості вторинно перероблених мембран для ПО (ППО).

Для реалізації такого технологічного рішення застосовували різні методи пасивного очищення з використанням гіпохлориту натрію (NaClO) різної концентрації та впливу при різному часового проміжку на відпрацьований елемент. У результаті було обрано мембрану ППО з найкращими отриманими характеристиками для подальшого її вдосконалення методом міжфазної полімеризації з метою покращення експлуатаційних характеристик. Використовуючи різні методи, було визначено кінцеві характеристики отриманого мембранного елементу.

Найбільші потоки пермеату (12,21 кг/м2∙год і 15,12 кг/м2год) були отримані в результаті перебігу через мембранні елементи, які були обробленні найвищою концентрацією гіпохлориту натрію Результати дослідження свідчать про можливість використання відпрацьованих зворотньоосмотичних мембран у технологіях прямого осмосу з метою очищення стічних вод після спеціальної обробки, що дозволяє продовжити термін експлуатації, а також сприяти економіці замкнутого циклу та сталому розвитку мембранних технологій.

Читати продовження: https://cutt.ly/PIGIxhx
Новини науки