Новини

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЮНАЦЬКИЙ ВОДНИЙ ПРИЗ 2021: РЕЗУЛЬТАТИ НАЦІОНАЛЬНОГО ФІНАЛУ

WaterNet продовжує реалізовувати соціальні ініціативи в рамках своєї діяльності і, завдяки підтримці Головного спонсору — світового лідера в галузі водопідготовки україно- австрійської науково-виробничої компанії ТОВ «НВО «Екософт», 19–20 квітня успішно провів онлайн фінал конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз 2021», що є національним етапом міжнародного змагання молоді «Стокгольмський юнацький водний приз».

Цього року, як і минулого, COVID 19 завадив нам провести традиційні урочисті заходи в Музеї НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», проте не завадив молоді продовжувати дослід- жувати теми раціонального водокористування, забруднення водних ресурсів та вирішувати проблеми води за допомогою власноруч розроблених методик і технологій.

На конкурс було загалом подано 52 заявки, з яких журі конкурсу відібрало 16 найкращих проєктів для захисту в онлайн фіналі. Проєкти фіналістів вирізнялися своїми темами: екологічна оцінка водних ресурсів, аналіз новітніх технологій і матеріалів для очистки води, дослідження проблеми забруднення води мікропластиком і особливості використання водорості – всі роботи, окрім грунтовної теоретичної бази, пропонували і цілком практичні рішення, підкріплені відповідними дослідами.

За результатами онлайн захисту в перший день журі конкурсу відібрало 5 суперфіналістів, які, після презентації власних досліджень англійською мовою, посіли відповідні місця:

ГРАН ПРІ:
Проєкт «Оцінка токсичності озерної води м. Борисполя за допомогою «Ростового тесту». Єрофеєва Дар’я, учениця 11 класу Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива».
Науковий керівник: Нагаєва Лідія Михайлівна, вчитель Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива», Заслужений вчитель України.

2 МІСЦЕ:
1) Проєкт «Композиційний адсорбент на основі кальцію альгінату для очищення стічних вод». Кулєшова Софія, учениця 11 класу Комунального закладу освіти «Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування при Університеті митної справи та фінансів» Дніпровської міської ради.
Науковий керівник: Крайняк Олена Василівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель — методист.

2) Проєкт «Комплексна екологічна оцінка якості води різних джерел водопостачання Фастівського району Київської області». Никоненко Денис, учень 11 класу Комунального закладу «Фастівський ліцей-інтернат».
Наукові керівники: Наумова Юлія Миколаївна, вчитель хімії; Кравченко Ольга Олександрівна, кандидат біологічних наук, доцент Національного університету біоресурсів і природокористування України.

3 МІСЦЕ:
1) Проєкт «Ефективне використання систем поливу шляхом кислотно-лужної корекції води». Думайло Володимир, учень 10 класу Дрогобицького ліцею.
Науковий керівник: Колдун Віктор Петрович, завідувач науково-дослідної лабораторії Ресурсно-методичного центру Науково-дослідницьких технологій Навчально-виховного комплексу «Школа комп’ютерних технологій — Львівський технологічний ліцей».

2) Проєкт «Дослідження можливості використання водорості Zostera marina у якості альтернативної сировини целюлозно-паперової промисловості». Лобунець Дар’я, учениця 9 класу, «Шосткинська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів No1».
Наукові керівники: Павленко Оксана В’ячеславівна, кандидат технічних наук, старший викладач кафедри хімічної технології високомолекулярних сполук Шосткинського інституту СумДУ; Мечик Марина Юріївна, старший вчитель, вчитель хімії вищої категорії.

Всі фіналісти і керівники отримали Дипломи та заохочувальні призи від організатора конкурсу WaterNet — річну членську підписку на інфор- маційний портал waternet.ua, та Головного спонсора конкурсу ТОВ «НВО «Екософт» — фільтри глечики для води. Окремими призами ТОВ «НВО «Екософт» нагородило переможця і призерів конкурсу — молоді дослідники отримали преміальні подарункові сертифікати.

ГРАН ПРІ Єрофеєва Дар’я, учениця 11 класу Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива»: «Інформацію про конкурс я знайшла разом із своїм керівником (Нагаєва Лідія Михайлівна, вчитель Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива»). Від неї поступила пропозиція подати проєкт на конкурс ВЮВП, я одразу ж погодилась. Почала перекладати короткий опис роботи на англійську, редагувати... Врешті-решт,надіслала і чекала результатів. Коли дізналась, що пройшла до фіналу, радості не було меж! Відверто кажучи, хотілось би приймати участь у конкурсі в офлайн форматі: побачити всіх наживо, поспілкуватись щодо робіт, познайомитись із учасниками. Проте онлайн формат аніяк не зміг зіпсувати враження від конкурсу. Чесно, я і не сподівалась пройти у суперфінал.
В голові крутилась думка: «Та кому треба ті наші озера?!» Коли побачила своє прізвище серед 5 суперфіналістів, отримала шалений заряд мотивації. Спочатку страх перед виступом на англійській мові, потім мандраж, далі заспокоєння та прийняття. Коротше кажучи, пройшла усі етапи підготовки до виступу у суперфіналі. Також неймовірно цікаво було прослухати роботи інших учасників. Сиділа на захисті усіх груп, бо відлучитись було неможливо! Хотілось слухати, дивитись, аналізувати і іноді навіть ставити запитання. Ну і дуже приємно була вражена глибокими знаннями в англійській мові у членів журі. Саме це налаштувало мене до ведення вільного діалогу. Запитання від журі, як у фіналі, так і у суперфіналі, допомогли покращити мою роботу, навчили мене правильно відповідати. Тобто сприяли розвитку моїх «communicate skills». Вдячна усім: організаторам, членам журі, спонсорам. ВЮВП — реально крутий захід, який надає поштовх для подальшого розвитку. Думаю, що зможу гідно представити Україну на міжнародному рівні.»

ІНФОРМАЦІЯ ПРО КОНКУРС:
Конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз» є національним етапом міжнародного змагання молоді «Стокгольмський юнацьки водний приз», яке з 1997 року проводить Стокгольмський Міжнародний Водний Інститут під час щорічного міжнародного водного конгресу «Світовий водний тиждень» (World Water Week). Національні етапи конкурсу проходять у понад 30-ти країнах світу. В Україні конкурс проходить з 2004 року. За ці роки у конкурсі прийняло участь близько двох тисяч юних науковців з усіх областей України, сімнадцять переможців національного етапу мали честь представляти Україну на міжнародному фіналі конкурсу Стокгольмський Юнацький водний приз (SJWP) в Стокгольмі.

Головна мета конкурсу — залучити якнайбільше дітей до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання, об’єднання інтелектуальних та творчих здібностей молоді для розробки інноваційних рішень теперішніх і майбутніх проблем з водою.

Організатор конкурсу в Україні: Всеукраїнське водне товариство «WaterNet».
Генеральний спонсор: ТОВ «НВО «Екософт».
Конкурс проводиться у співпраці з НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Міністерством освіти і науки України, Міністерством екології та природних ресурсів, ПАТ «АК «Київводоканал»,
Всеукраїнською асоціацією «Укрводоканалекологія», Національним еколого натуралістичним центром, КП «Водно-інформаційний центр», ДП «НДКТІ міського господарства».
ВЮВП Новини WaterNet Новини України