Новини

Передові технології фільтрації

До недавнього часу опріснення морської та солонуватої води було непомірно дорогим методом для широкого використання в промисловості та сільському господарстві. Однак з розвитком технологій і збільшенням дефіциту води як в країнах, що розвиваються, так і в розвинених країнах, цей метод стає все більш життєздатним джерелом води, оскільки потреби людини до 2050 року виростуть на 30%, а промисловості буде потрібно на 400% більше води. Основним рушійним чинником розвитку технологій стали мембрани.

Комбінація зворотного осмосу з ультрафільтрацією, для попередньої обробки води, є перевіреним методом, який має безліч прикладів, зокрема рішення компанії DuPont. Саме DuPont був частиною проекту, який отримав нагороду Global Water Intelligence за технічні та екологічно стійкі досягнення в 2019 році в ході реалізації інноваційних рішень на опріснювальному заводі в Туасе, Сінгапур.

Особлива увага в дослідженнях і розробках DuPont з опріснення морської та солонуватої води приділяється зниженню споживання енергії. Завдяки технологічному прогресу за останні 20 років кількість енергії, необхідної для виробництва води, було зменшено на 80%. Це одна з основних причин, чому зараз опріснення коштує на 50% менше, ніж десять років тому. За даними Міжнародної водної асоціації (IWA), тепер витрата енергії на забезпечення сім'ї свіжою опрісненою водою, менша, ніж енергія споживана домашнім
холодильником.

За даними: https://cutt.ly/4vFWeYF
Новини науки