Новини

У «Житомирводоканалі» розповіли, який об’єм стоків щодобово очищують міські очисні споруди каналізації

Рідко хто замислюється, куди з наших осель "прямують" каналізаційні стоки. Водночас шлях, який вони проходять від домоволодінь до повного очищення, - складний і цікавий.

У КП «Житомирводоканал» міської ради розповідають:

Міські очисні споруди каналізації щодобово очищують 45-50 тис м3 стоків. Стічні води від споживачів (населення і підприємств міста) по колекторах через 27 насосних станцій потрапляють на очисні споруди. Довжина мереж водовідведення – 252 км.

Очищення стічних вод здійснюється за двоступеневею схемою.

Механічне очищення стічних вод полягає у видаленні зі стоків піску, шламу та жиру. Відходи з води видаляються за допомогою механічних решіток, пісок - завдяки пісколовкам, які дозволяють захистити механічне обладнання від стирання та передчасного зносу.

Наступний етап - процес освітлення та видалення сирого осаду на первинних відстійниках.

Біологічна очистка полягає в очищенні стічних вод біоорганізмами. Метою процесу є окиснення та розкладання органічних речовин, що містяться в необробленій воді, за допомогою мікроорганізмів при аеробних умовах (за допомогою кисню).

Після аеротенків процес очистки проходить на вторинних відстійниках: на цьому об'єкті мул відділяється від очищеної води. Мул повертається до аеротенків, а очищена вода - у водойми.

За даними: https://cutt.ly/hOlaBwC
Новини України