Новини

ВЮВП 2020 очима учасників

Косогін Олексій Володимирович, голова журі «ВЮВП 2020», заступник декана ХТФ з навчально-виховної роботи, к.т.н., доцент каф. технології електрохімічних виробництв НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»:

«Проекти учасників конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз 2020», були спрямовані на вирішення важливих проблем покращення екологічного стану довкілля та збереження водних ресурсів. Роботи мали різний рівень виконання, однак всі однаково цікаві. Проекти, що вийшли у суперфінал, відрізнялись від інших більшим рівнем уваги
до деталей, більш глибокою проробкою перспектив, а також кращою презентацією своєї роботи. Це і розробка енергозберігаючих систем очищення водойм, і отримання реаген тів водоочищення з відходів промислових виробництв, і створення простих та швидких способів для визначення важких металів у воді, і застосування результатів аерокосмічних досліджень для аналізу антропогенного впливу та прогнозування можливих наслідків. Переможцем конкурсу став проект створення портативних теплиць, автор якого зміг, використовуючи достатньо відомі речі, запропонувати досить цікаві ідеї, чудово розібратись в існуючих аналогах, показати перспективи своєї розробки і головне, продумати її подальший розвиток, що і стало врешті решт запорукою отримання Гран Прі. Онлайн формат проведення заходів за останні пару місяців став для більшості з нас вже вимушеною необхідністю. Звісно, особливість проведення цьогорічного конкурсу вимагала від учасників значного нервового напруження, адже завжди хочеться розповісти про свою роботу якомога більше, але цілком об’єктивні обмеження формату проведення вимагали дуже стислого викладення головних ідей. Відчувалась недостатність «живого» спілкування, і не всі учасники могли в такому форматі продемонструвати переваги своїх робіт. Проте реалізація конкурсу в дистанційному режимі дозволяє прийняти участь конкурсантам з різних за віддаленістю та розміром населених пунктів країни, не вимагає витрат часу на транспортування макетів розробок та попереджає ймовірність їх псування. Тому  такий спосіб проведення конкурсу цілком виправданий в деяких випадках та може бути в подальшому використаний як проміжний етап конкурсу.»

Бєлоус Олег, учень 11 класу Херсонського фізикотехнічного ліцею, проект «AI FRESH STATION» — платформа для вирощування екозелені» (відзнака Гранпрі):

«Чесно кажучи, конкурс дуже сподобався, незважаючи на онлайн формат, — все пройшло чітко і лаконічно. Краще, звичайно, оффлайн, так як спілкування в живу нічого не замінить. Був би оффлайн зміг би захиститися ще краще
і продемонструвати модель. Але вийшло начебто і так не погано:). Не очікував на перемогу, але, коли потрапив в суперфінал і побачив краплю — захотів перемогти! Тому на захист в суперфіналі готувався — витратив час на додаткові розрахунки і дійшов висновку, що моя модель реально економить воду і це може стати новою тенденцією в економному споживанні води, презентував і вийшло! Дуже сподобалося отримувати фідбек від членів журі, це дійсно максимально цікаво. То ж готуюсь тепер до міжнародного фіналу в Стокгольмі!»

Зуй (Тулюпа) Марина Федорівна, к.х.н., доцент, кафедра аналітичної хімії, хімічний факультет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, науковий керівник Власенко Олександри, проект «Тест — визначення сумарного вмісту важких металів у воді» (суперфіналістка, 3 місце):

«Конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз» — дуже хороша ідея для залучення школярів до вирішення проблеми охорони навколишнього середовища, а саме до збереження наших безцінних водних ресурсів. Я з великою зацікавленістю прослухала роботи, представлені на конкурс і скажу відверто, була приємно здивована і досить високим рівнем робіт, і кількістю учасників. Мені особисто сподобалися ті роботи, які мають практичний вихід. Наприклад, нескладна система очистки води в домашніх або шкільних умовах, простий спосіб економії води, доступні і швидкі методи аналізу води, якими можна скористатися вже сьогодні. А взагалі, враження від конкурсу хороше, добре попрацювали і учасники, і організатори. Всім бажаю подальших досягнень!»

Жданов Дмитро Костянтинович, вчитель географії Одеського ліцею №82, науковий керівник Рябчука І., Вербинського Д., проект «Понтичний водоносний горизонт в околицях Одеси» (спец відзнака «Екологічний проект»):

«Вихованці мого краєзнавчого гуртка беруть участь в цьому конкурсі з 2012 року. Шкода, що в цьому році конкурс довелося проводити в онлайн форматі, однак організаторам вдалося максимально знизити межу між очним і онлайн форматом. Діти отримали гарний досвід участі в такому форматі. Дуже порадували прилади для вивчення властивостей води, які ми отримали як нашу спец відзнаку. Завдяки такому продуманому призу нам вдасться за рік вивести проект на новий рівень. Дякуємо за конкурс, та до зустрічі в 2021 році!»

Шовкун Поліна, учениця 7 класу Сєвєродонецького НВК
«Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія», проект «Екологічна шкода та пріоритети відновлення водного довкілля на сході України» (спец відзнака «Екологічний проект»):

«Враження від конкурсу — дуже сподобалося! Я вперше приймала участь, тому мені, як наймолодшому учаснику, мабуть було дещо складніше. Свій проект я досліджувала та робила практично сама, допомога була від працівників санітарно-епідеміологічної служби Луганської області, які, як і я, переймаються й небайдужі до екології нашої країни та нашого здоров’я. А ще величезна віра в мене та підтримка від мами! Я задоволена, що сама змогла створити та дослідити такі непрості формули та показники. Онлайн формат захисту для мене вперше, вважаю, що якби мене бачили наживо, оцінили б мій проект поіншому. Я впевнена, що заслужила на відзнаку, враховуючи мій вік та бажання робити гарне для моєї України!..»

Рижова Віра Василівна, учитель географії та біології Стецьківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Сумська обл., науковий керівник Харченко Д., Меншов Т., Костенко Я., проект «Дослідження екологічного стану річки Олешні» (спец відзнака «Екологічний проект»):

«Перш за все дякуємо вам за відеозаписи захистів проектів учасників, а також за подарунки. Ми отримали книги та набір портативних вимірювальних приладів — це відразу надихнуло нас на подальші дослідження та співпрацю,
бо багато задумів маємо. Ще раз дякуємо! Також для нас дуже корисним було переглянути виступи учасників, бо, нажаль, через проблеми з інтернетом це не вдалося
онлайн і ми дещо засмутилися. Я, як керівник, не вперше на захистах (хоча на захистах такого формату якраз і вперше), а от дівчатам дуже корисно було переглянути виступи розумних, впевнених в собі, захоплених своєю роботою дітей. Таке спілкування завжди на користь і дає можливість тримати свою самооцінку на високому рівні, адже іноді по життю бракує достойних прикладів для наслідування..»

Мудрик Ростислав, директор Департаменту розвитку бізнесу ТОВ «НВО «Екософт»:

«Ecosoft вже більше 10 років є спонсором конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз». Такі заходи виховують у молоді екологічну свідомість, почуття відповідальності за раціональне природокористування.
Учасники в своїх роботах розглядають дуже серйозні теми, як наприклад, проблема забруднення поверхневих джерел води чи безпеки питної води. Зокрема, роботи фіналістів вже частіше мають практичний характер та можуть в подальшому використовуватись для покращення стану питної води та раціонального використання водних ресурсів не лише в Україні, але й в світі.
Підтримка юних науковців у таких проектах є дуже важливою. Адже ми віримо, що серед них – майбутні наукові лідери України. Вони мають розуміти, що їхня праця та старання не проходять даремно. Такі конкурси повинні надихати дітей на майбутні відкриття і досягнення. Тому Ecosoft і надалі обов’язково буде підтримувати «Всеукраїн-ський юнацький водний приз» і його учасників.»
ВЮВП Новини WaterNet Новини України