Новини

Чи можна об'єднати джерела води для стабільного отримання більшої кількості очищеної води?

Дослідження Університету Південної Каліфорнії демонструють, як змішування різних потоків води на підприємствах з опріснення та очищення допоможе збільшити запаси питної води при мінімальному впливі на навколишнє середовище.

«Хоча повторне використання питної води та опріснення традиційно вважається окремою частиною портфеля корпорацій з водопостачання та водозабезпечення, – прокоментував Чілдресс, професор кафедри цивільного будівництва та охорони навколишнього середовища в Каліфорнії, – має сенс подумати про те, як поєднати очищення стічних вод та опріснення з метою досягнення цілей старого розвитку в галузі водних та енергетичних ресурсів, що забезпечують при цьому дотримання екологічних стандартів».

Щоб зрозуміти цю можливість, необхідно проаналізувати всі варіанти. По-перше, солоність стічних вод збільшується та частково це виникає через економію води. Водний потік з більш високою солоністю вимагає великих витрат на оброблення та в залежно від концентрації - опріснення. Досягнення в області очищення стічних вод демонструють, що процеси опріснення (наприклад, зворотний осмос) можуть допомогти ефективно обробляти водні потоки з більш високою солоністю.

Читати продовження: https://cutt.ly/4YcSlN6
Новини Світу Новини науки