Новини

Вчені визначили концентрації медпрепаратів у водоймах по всьому світу

Діючі речовини лікарських препаратів сильно забруднили річки по всьому світу, тому це є глобальною загрозою для навколишнього середовища та здоров'я людей. Відповідне дослідження вчених з Університету Йорка (Торонто, Канада) опубліковано в журналі Proceedings of The National Academy of Sciences.

В рамках своєї роботи вчені досліджували концентрації близько 60 діючих речовини у понад тисячі точках відбору вздовж 258 річок у 104 країнах на всіх континентах. Раніше такі дослідження проводилися локалізовано лише для річок США, Європи та Китаю. За результатами дослідження, лише у двох точках відбору проб, а саме Ісландії та віддаленій області Яномами у Венесуелі, у річках не було виявлено жодної діючої речовини із досліджуваного списку. У кількісному співвідношенні найбільше речовин (34 з 61) було зафіксовано у річці Кай Так, що у Гонконгу.

Автори дослідження повідомляють, що підвищена концентрація лікарських препаратів у воді стимулює розвиток резистентності бактерій, таке явище було виявлено у 19% усіх досліджених пунктів. При цьому спостерігалася пряма кореляція між рівнем забруднення та кількістю людей, які за останні роки померли від резистентних бактеріальних інфекцій у відповідних регіонах.

Читати продовження: https://cutt.ly/ZPP80rD
Новини Світу Новини науки