Новини

У річці Рось на Київщині вміст кадмію перевищив норму в 11 разів

Кадмій та його сполуки є надзвичайно токсичними навіть у незначних концентраціях. У Білоцерківському районі виявили значне перевищення вмісту кадмію в річці Рось. Концентрація цього токсичного елементу була вищою за норму в 11,3 рази. Це показав аналіз проб води, які відібрали в серпні фахівці Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось.  


"Результати аналізів відібраних проб, які надійшли від лабораторії 7 вересня 2021 року, виявили перевищення норми в 11,3 рази від гранично допустимого значення (5,1161 мкг/дм3 за нормативу менш як 0,45 мкг/дм3 згідно з європейською Директивою 2013/39/EU) вмісту кадмію в створі р. Рось, 218 км, с. Глибочка, питний водозабір м. Біла Церква", — йдеться в повідомленні.  


Цей елемент може накопичуватися в рослинах (найчастіше в грибах) і живих організмах (особливо у водних) і далі, через харчовий ланцюг, постачатися людині. Поглинання будь-якої значної кількості кадмію спричиняє негайне ураження печінки й нирок. Сполуки, що містять кадмій, є також канцерогенними.

  

Читати продовження: https://cutt.ly/REeTpFk 

Новини України