Новини

Які загрози несе неякісна вода з-під крану для мешканців Бурштина та Галича

Через високу зношеність мереж водопостачання та відсутність нового водогону, який має забезпечити питною водою мешканців Бурштина, Галича та прилеглих сіл, вода з-під крану, яку вживають місцеві мешканці, несе суттєві загрози для їх здоров’я.

У статті повідомляється, що згідно з результатами досліджень якості води, проведеного Івано-Франківським обласним лабораторним центром у 2021 та 2018 рр., підвищена жорсткість виявлена у воді централізованих водопроводів міст Бурштин і Рогатин, сіл Задністрянськ, Лани, Маріямпіль і Яблунів Галицького району, а також на 25 водозабірних спорудах КП «Житловик», що здійснює водопостачання міста Бурштин.

На думку авторів матеріалу, підвищена жорсткість води порушує всмоктування жирів, що утворює у кишечнику нерозчинні кальцієво-магнієвих мила. Це призводить до порушення роботи шлунково-кишкового тракту, утворення каменів у нирках та жовчних шляхах, проблем із серцево-судинною системою та суглобами. Також через утворення «мильних шлаків» створюються мікроскопічна кірка на шкірі та волоссі, що може викликати висипання, свербіж, сухість, лупу, лущення.

Серед основних причин такого стану із питною водою у статті називаються зношені мережі, старе обладнання, проблеми з каналізаційними стоками, низька водо насиченість водоносного горизонту в регіоні та висока мінералізація вод.

Читати продовження: https://cutt.ly/eO4cCvV
Новини України