Новини

Винаходи, які допоможуть очистити водойми від пластику

В океанічному просторі за оцінками вчених міститься близько 150 мільйонів тонн пластику. Його кількість збільшується на 8 мільйонів тонн кожного року.  У цьому році на ще більше поширення пластику посприяло збільшення кількості викинутих одноразових засобів індивідуального захисту, які використовують у боротьбі з пандемією Covid-19.

Світова спільнота винахідників, науковців та підприємців намагається вирішити цю глобальну проблему.  Розроблено машини для переробки пластику, дрони, для його локального моніторингу, та технології, які допомагають утилізувати ці відходи. Але головна мета – це насамперед зупинити потрапляння пластику у водойми. 

Завдяки зусиллям вчених була створена і реалізована велика кількість винаходів, які застосовують для очищення забруднених водойм. Наприклад, за прототипом баржі був розроблений спеціальний перехоплювач, який може затримати тисячі тонн пластику до моменту його потрапляння в океан. Також використовують системи спостереження, які дозволяють відслідковувати переміщення пластику до водних об'єктів.

Читати продовження: https://cutt.ly/obBXOOt
Новини Світу