Новини

Дослідники Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA) вивчають нову технологію знищення сполук PFAS

Пер- і поліфторалкільні речовини, також відомі як PFAS, є великою групою антропогенних органічних сполук, що мають токсичні властивості та майже не піддаються руйнуванню. Сполуки PFAS виробляються та використовуються з 1940-х років минулого століття у товарах повсякденного вжитку. До цього часу дослідникам не вдавалося знайти ефективний спосіб знищення PFAS.

Молекули PFAS складаються з ланцюжка зв'язаних атомів вуглецю та фтору. В результаті нещодавніх випробувань дослідники EPA, можливо, знайшли ефективний метод руйнування цього ланцюжка для знищення всієї молекули PFAS, ця методика базується на надкритичному окиснені води (SCWO).

SCWO - це технологія, за якої вода доводиться до температури вище 705°F і тиску 221,1 бар, що вважається "надкритичним станом". Надкритична вода має особливі властивості, які дозволяють органічним сполукам легко розкладатися. Метод SCWO використовують з 1980-х років для успішної обробки різних небезпечних відходів, що включають хімічну військову зброю. У даному випадку метод SCWO передбачає перегрівання забрудненої води сполуками PFAS у герметичному посуді, що призводить до руйнування міцних ланцюжків фтору та вуглецю, і, по суті, діє як скороварка, "виварюючи" ланцюги сполук PFAS.

Читати продовження: https://cutt.ly/QOTO0mU
Новини Світу