Новини

Новий погляд на 3D-друк спейсерів та мембран

Дослідники з Наньянського технологічного університету (NTU) та Сінгапурського університету технології та дизайну (SUTD) переглянули спроби, недоліки, а також суперечливу інформацію про 3D-друк елементів для мембранного очищення води. Вчені опублікували дослідницький документ під назвою «Огляд спейсерів і мембран: традиційне чи гібридно адитивне виробництво?» у Water Research.

У своїй статті дослідники розкрили потенціал 3D-друкованих спейсерів. Широка свобода дизайну в 3D-друку дозволяє виготовляти складні та інноваційні спейсери, що раніше було неможливим при використанні традиційних методів теплової екструзії. В конструкції таких спейсерів вдалося зменшити кількість мертвих зон у проточному каналі, що в результаті призводить до запобігання забруднень самої мембрани.

У документі також представлено цікаву перспективу щодо можливості створення мембран, надрукованих на 3D-принтері. Мембрани мікрофільтрації (MF) з розміром пор <1 мкм раніше виготовлялися за допомогою таких процесів, як спікання або обіг фаз. Однак вважається, що технологія друку з двофотонною полімеризацією має найвищу роздільну здатність друку близько 1 мкм, тому на сьогоднішній день теоретично неможливо виготовити мембрани мікрофільтрації (MF) за допомогою 3D-друку.

Читати продовження: https://cutt.ly/IUuOP4R
Новини Світу Новини науки