Новини

Навздогін за Європою: Чому тарифи на холодну воду можуть підвищитися вдесятеро

Україна взяла на себе зобов'язання впровадити європейські вимоги до контролю якості питної води. Дотримуючись цієї умови, Міністерство охорони здоров'я розробило радикально жорсткі санітарні правила (СанПіН), які повинні набрати чинності з 1 січня 2022 року.

Більшість водоканалів в Україні працюють на застарілому обладнанні. В умовах відсутності належного державного фінансування, тарифів, які мінімум в п'ять разів нижче європейських, виконання жорстких умов є неможливим. У результаті підприємствам доведеться або зупинити подачу води до будинків споживачів, або підвищувати тариф на холодну воду в десять разів, що у середньому становить до 150 грн за кубічний метр.

Чинні в Україні санітарні норми для питної води (водопровідної "з крана", фасованої "бутильованої", води з бюветів, пунктів розливу, колодязів і джерел) СанПіН 2.2.4-171-10 не змінювалися з 2010 року і містять суттєві розбіжності з європейськими нормами, зокрема описаними в директиві 98/83/ЄС. Україна зобов'язалася імплементувати директиву ще у 2014 році, ратифікувавши Угоду про асоціацію з ЄС. Основні розбіжності в документах полягають у переліку регламентованих показників безпеки та якості питної води, їх нормативах, правилах організації відбирання проб для визначення якості, самому порядку оцінки якості за "індикаторними" показниками, інформуванні споживачів щодо стану питного водопостачання та якості питної води.

Директор Асоціації "Укрводоканалекологія" Олександр Шкін прокоментував: "Це не означає, що вода, яка тече сьогодні з кранів, непридатна для пиття або погана. У жодному разі! Вона безпечна і, зокрема, в Києві, вона одна з найкращих. Я сам п'ю воду з-під крана і готую на ній їжу і чай. Нескладного фільтра для захисту від суспензій, які можуть проскочити з водопровідною водою, достатньо".

Читати продовження: https://cutt.ly/0QexXtL
Новини України