Новини

IIT Madras розробляє новий датчик для виявлення антимікробних речовин у водоймах

Дослідники з Індійського технологічного інституту Мадраса (IITM) розробили новий паперовий датчик, який здатний виявляти у водоймах антимікробні речовини, що викликають стійкість мікроорганізмів до протимікробних препаратів. Цей датчик працює на основі механізму «бачити і говорити», що робить його логістично ефективним для широкого впровадження.

Наукові спільноти у всьому світі зосереджені на вивченні його стійкості до протимікробних препаратів (СПП), адже це може стати великою проблемою для галузі охорони здоров'я. Водні об'єкти є основним джерелом поширення і передачі СПП. 

Команда розробила нову стратегію виробництва надійних мікрофлюїдних аналітичних сенсорів на паперовій основі з лазерним друком. Ця технологія допоможе легко виявляти протимікробні препарати серед мільйонів інших часток. Дані пристрої можна використовувати для виявлення антибіотиків, що включають: ципрофлоксацин, біоциди, триклозан та деякі важкі метали (хром, мідь і свинець). Дослідники наголошують на тому, що ці пристрої можна використовувати для спостереження за стійкістю мікроорганізмів до протимікробних препаратів у водоймах.

За даними: https://cutt.ly/3bOsFHA
Новини Світу Новини науки