Новини

Кінці в воді: чому курортний сезон Одеси знову під загрозою

У Приморському районному суді Одеси має пройти чергове слухання у справі про розкрадання державних коштів при будівництві об’єкта «Глибоководний випуск». Озвучена правоохоронцями сума збитків – 200 млн грн. Фігурантами виступають семеро осіб, серед яких, зокрема, ексдиректор управління капітального будівництва Одеської ОДА Ігор Полуденко та депутат одеської облради Вадим Теплицький. Будівництво триває вже 10 років, воно вважається офіційно завершеним, але об’єкт досі не введено в експлуатацію. Це завдає неабиякої шкоди екології в регіоні та щороку ставить під загрозу курортний сезон. Mind вивчав, на якій стадії зараз перебуває проєкт та чому судові розгляди навколо нього зайшли в глухий кут.

Що являє собою проєкт «Глибоководний випуск»? Проєкт стартував ще 2010 року. Він передбачає прокладання труб для скидання очищених стічних вод в Одеську затоку на відстань 4 км від берега. Як вказано на сайті компанії «Інкор Груп» – головного підрядчика, що реалізовував проєкт, метою «Глибоководного випуску» є припинення скидання неочищених стоків у Чорне море, а також випуск очищених стоків на гарантовано безпечну відстань від берега на глибині 16 м.

За задумом ініціаторів, введення проєкту в експлуатацію мало покращити екологію Чорного моря та розв’язати проблему переповнення Хаджибейського лиману. А отже – зняти ризики прориву дамби на лимані і, як наслідок, підтоплення навколишніх територій. Оціночна вартість проєкту 585 млн грн; джерело фінансування – бюджетні кошти.

Прокладання головної труби діаметром 2 м для «Глибоководнго випуску» завершено ще 2011 року. Її пропускна спроможність – 400 000 куб. м води на добу, а обіцяні підрядчиком строки експлуатації – 100 років.

Як повідомили в департаменті систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської облдержадміністрації, об’єкт введуть в експлуатацію після виконання робіт у повному обсязі. З 2012 року будівельні роботи на об’єкті не проводяться. Проєкт профінансовано на 350 млн грн, що свого часу складало понад $43 млн.

За даними: https://cutt.ly/wntlh1Z 
Новини України