Новини

Аналітичний огляд різних підходів до нормативів скидання стічних вод з особливим акцентом на біогенні речовини

Незважаючи на впровадження суворих правових норм щодо вмісту біогенних речовин у скидах стічних вод у всіх державах-членах Європейського Союзу (ЄС), до 2015 року не вдалося досягти екологічного та хімічного стану води у всіх країнах ЄС, що відповідає нормативним стандартам. Основними причинами такого стану водних ресурсів є недосконалість законодавства в сфері управління стічними водами.

Тому розгляд та аналіз існуючих в різних країнах нормативно-правових актів є необхідністю. Крім стандартів ЄС існують регіональні та національні правила в окремих країнах-членах ЄС (наприклад, у Німеччині, Швеції та Данії) для регламентування скиду стічних вод.

Аналіз розглянутих правових норм дозволив диверсифікувати методологічні підходи до встановлення нормативів якості стічних вод у різних регіонах та країнах, а також оцінити ефективність існуючих правових інструментів. Результати показують, що політика, орієнтована на споживача що використовується у Швейцарії та Китаї є найбільш розумною з погляду пом'якшення наслідків евтрофікації.

Читати продовження: https://cutt.ly/qIgsDka
Новини Світу