Новини

Вінниччина: Оминайте десятою дорогою криницю, в якій солодка вода

Депутати облради підготували звернення до уряду з пропозицією продовжити термін дії і фінансування державної програми «Питна вода». Про це повідомив голова облради В'ячеслав Соколовий на засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування, де обговорювали забезпечення мешканців територіальних громад області якісною питною водою та послугами з водопостачання і водовідведення.

За словами В'ячеслава Соколового, термін дії програми "Питна вода" сплив у 2020 році. Її реалізацію держава фінансувала не кращим чином. За оцінками фахівців, виконано тільки 13,2% запланованих заходів. Тим часом питання забезпечення якісною водою залишається глобальною проблемою у всіх регіонах країни.

На засіданні зазначали, що урядом схвалено концепцію державної цільової програми "Питна вода" на 2022-2026 роки. Але це тільки концепція. Потрібна програма з її наповненням фінансами. Без цього неможливо вирішити надзвичайно важливе питання.

"Діяти треба спільно, на рівні центральної влади і на місцях, - сказав В'ячеслав Соколовий. - Причому громади мають першими вживати належних заходів, ініціювати і добиватися вирішення питань якісної питної води, бо це здоров'я кожного громадянина - від дітей до людей поважного віку".

За даними: https://cutt.ly/gnoxiez
Новини України