Новини

Чи безпечно пити воду з-під крана в Україні

Державна екологічна інспекція (ДЕІ) перевіряє низку водоканалів по всій країні. Загалом орган проведе позапланові заходи контролю на більш ніж 500 об’єктах по всій Україні. За результатами перевірок ДЕІ притягатиме порушників до відповідальності. Йдеться про анулювання дозволів на спецводокористування та користування надрами, обмеження чи зупинення діяльності підприємств через суд тощо.

Яку воду п'ють українці та чи впливають на якісь води перевірки — в ефірі Українського радіо розповів експерт з водопостачання програм DOBRE USAID і GIZ U-LEAD Сергій Карелін.

Найчастіші порушення при перевірці води ДЕІ

Експерт зазначив, що у великих містах застосовуються достатньо серйозні технології очищення, які більш-менш контролюються лабораторіями. Саме тому міста, як правило, беруть більшу частину води з річок і готують її до споживання своїми системами очищення.

"Серед найбільших проблем — старі мережі, які погіршують контрольовану водоканалами якість: додають до води кольоровості, каламутності, присмаку. У сільських місцевостях джерелом води найчастіше є артезіанські свердловини, на якість води яких теж можуть негативно впливати старі мережі", — пояснив Карелін.

Читати продовження: https://cutt.ly/8RB9lZK
Новини України