Новини

Тотальні порушення і низька якість: На Запоріжжі чи не найгірша в Україні ситуація з питним водопостачанням

Порушення вимог санітарного законодавства фіксується майже на усіх об’єктах централізованого водопостачання Запорізького регіону. 

 

Запорізька область потрапила в число регіонів, де порушення у централізованому водопостачанні носять тотальний характер. Йдеться, зокрема, про недотримання вимог санітарного законодавства. У Запорізькій області такі порушення виявлені на 98% перевірених об’єктів. Гірша ситуація лише у Київській області, де порушення виявлені на усіх без виключення об’єктах. У середньому по Україні порушення фіксують на кожному другому об’єкті централізованого водопостачання. 

 

Окрім цього, в Запорізькій області питна вода має значні відхилення від стандарту за санітарно-хімічними показниками. 

 

При цьому у Держпродспоживслужбі зазначають, що українські стандарти якості питної води взагалі не дотягують до європейських. "Нам потрібно змінювати законодавство і підтягувати норми до європейських. Сподіваюсь, що до кінця року будемо мати важливі рішення, які дозволять посилити контроль за якістю води та змінити ситуацію в країні із водопостачанням", – зазначила з цього приводу голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. 

 

За даними: https://cutt.ly/uQZfD4b 

Новини України