Новини

На Полтавщині розпочали моніторинг стану водоспоживання у громадах

Централізованим водопостачанням нині в області забезпечені всі міста на 100%, населення селищ – на 84%, сільських територій – на 30,3%. У більшості громад потрібно провести капітальний ремонт і заміну водонапірних башт. Про це повідомили на засіданні комісії Полтавської ОДА з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів, яке провів заступник голови ОДА Євген Греков.

“Лише за період 2017-2020 років за програмою “Питна вода Полтавщини” збудовано й реконструйовано 36 артезіанських свердловин, упорядковано 6 зон санітарної охорони джерел та об’єктів питного водопостачання, встановлено 37 станцій та установок очищення питної води. Для забезпечення шкіл і лікувальних закладів збудовано 7 водогонів, – поінформував Едуард Рева. – Для попередження виникнення аварійних ситуацій на водопровідних і каналізаційних мережах комунальні підприємства проводять моніторинг їх технічного стану, профілактичні дії: заміни зношених трубопроводів, реконструкцію каналізаційно-насосних станцій, моніторинг стану якості води. Упорядковують захисні зони артезіанських свердловин”.

Едуард Рева зазначив, що в більшості громад потрібно провести капітальний ремонт і заміну водонапірних башт. Частина громад уже мають проєкти на будівництво й реконструкцію водогонів. В області розпочали моніторинг стану водоспоживання, забезпечення якісною питною водою у громадах. Наразі триває підготовка до проведення моніторингу всіх очисних споруд в області.

За даними: https://cutt.ly/Bm2RzXw
Новини України