Новини

На Кіровоградщині переважна більшість питної води небезпечна для та життя здоров’я людей

Протягом січня-березня 2021 року ГО «Флора» провела відбір проб з підземних джерел, стічних і поверхневих вод. Про результати досліджень цих зразків розповіли учасники прес конференції в CBN, присвяченій питанню якості води на Кіровоградщині.

Як зазначила заступниця виконавчого директора ГО «Флора» Ірина Мунтян, право на воду і санітарію є основоположним для кожної людини. Це закріплено в Конституції України, тому громадяни мають вимагати його дотримання. Втім, у нашій державі його забезпечують недостатньо.

За даними Мінрегіону, на початок 2019 року у 16-х областях України налічувалося 1300 населених пунктів, які користуються виключно привозною водою, тобто там немає криниць та водопроводу. Невтішна ситуація з водопостачанням та санітарією притаманна як невеликим населеним пунктам, так і містам. Наприклад, у Кіровоградській області з 1017 сіл та селищ міського типу, системи централізованого водопостачання є лише у 271 селищі. Громадяни часто не мають доступу до безпечної питної води і тому вимушені використовувати ту, яка в них є. Часто вона дуже забруднена, що в свою чергу призводить до значної захворюваності і навіть летальних випадків. Держава на сьогоднішній день не вважає цю проблему першочерговою, тому обов’язок забезпечити себе питною водою частіше покладається на самих громадян.

За даними: https://cutt.ly/cvEOx7L
Новини України