Новини

Знання про воду необхідно поширювати за межі академічних спільнот

Міжнародний інститут прикладного системного аналізу (IIASA) в Австрії проводить дослідження проблем глобального характеру. Водна безпека, як трансдисциплінарна наука, потребує системного підходу.

Водна безпека – це комплексна концепція, що охоплює водні ресурси і те, як саме ними керують та регулюють зараз та планують в майбутньому. Сучасне дослідження Барбари Вільярц, яка є керівником проєкту, зосереджене на проблемах дефіциту водних ресурсів та інтегрованому управлінні ними.

Дослідниця коментує: «Стан водних ресурсів може позитивно впливати на економіку, суспільство та навколишнє середовище, але для цього необхідно детально досліджувати водний сектор, використовуючи системний підхід. Завдяки цій стратегії можна підрахувати не тільки кількість наявних водних ресурсів, але й те, хто ними керує і як це відбуваються (аналіз ефективності управління та попередження ризиків, а також моніторинг якості надання послуг з водопостачання). Критична оцінка цих аспектів має надати розуміння існуючих прогалини та допомогти визначити відправні точки для дій».

Читати продовження: https://cutt.ly/YIYKGmO
Новини Світу Новини науки