Новини

Технології очищення стічних вод не обов'язково повинні бути новими

Вираз "інноваційні технології" можна зустріти всюди у секторі очищення стічних вод, він зустрічається від конференцій до офіційних документів, від невеликих промислових та виробничих майданчиків до великих міських очисних споруд. Немає сумнівів у тому, що проривні технології можуть змінити стійкість у водному секторі, але важливо розуміти, що технологія не обов'язково має бути новою, щоб бути проривною. 

Проривні технології зазвичай описуються як інновації, що створюють новий ринок або мережу створення доданої вартості, яка призводить до витіснення провідних на ринку підприємств та продуктів. Яскраві приклади повсякденного життя включають Інтернет, мобільні телефони, Amazon і сервіси потокового телебачення. Однак також очевидно, що «інновації» та «новітні технології» можуть бути новими, але основна ідея, яка покладена у їх створення  – не нова. Від залізного до бронзового віку, від винаходу пороху, парового двигуна та двигуна внутрішнього згоряння історія людства яскраво демонструє приклади трансформаційних подій, які змінили хід світової цивілізації. Так само відбувається і в секторі водних технологій. 

Протягом усієї історії людства в галузі очищення стічних вод було чимало революційних розробок, починаючи з каналізаційних систем та фільтрів і закінчуючи використанням активного мулу, анаеробного зброджування та регенерації поживних речовин. Деякі з таких розробок вже отримали широке розповсюдження: 
  • Децентралізоване очищення стічних вод 
  • Відновлення фосфору 
  • Видобуток цінних речовин зі стічних вод 
  • Нульове скидання рідини (ZLD) 

Для впровадження всіх або деяких з цих методів очищення стічних вод існує безліч факторів, включаючи екологічні, економічні та соціальні. Проте гарною новиною для компаній, які бажають оцінити та впровадити такі технології, є те, що такі методи вже існують. 

Наприклад, багато з описаних вище процесів включають ту чи іншу форму випарювання для концентрації залишків з метою їх вилучення в рамках очищення стічних вод. 

Читати продовження: https://cutt.ly/jTzvuOF 
Новини Світу