Новини

«Всеукраїнський юнацький водний приз»

Що ж це за конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз»?

Конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз» є національним етапом міжнародного змагання молоді «Стокгольмський юнацький водний приз», яке з 1997 року проводить Стокгольмський Міжнародний Водний Інститут під час щорічного міжнародного водного конгресу «Всесвітній водний тиждень» (World Water Week).

Переможець міжнародного фіналу одержує нагороду 15000$, блакитну кришталеву краплю та диплом з рук Її Королівської Високості КронПринцеси Швеції Вікторії, яка патронує конкурс з моменту його започаткування. Національні етапи конкурсу проходять у понад 30-ти країнах світу. В Україні конкурс проходить з 2004 року. За ці роки у конкурсі прийняло участь близько двох тисяч юних науковців з усіх областей України, шістнадцять переможців національного етапу мали честь представляти Україну на міжнародному фіналі конкурсу Стокгольмський Юнацький водний приз (SJWP) в Стокгольмі.

Головна мета конкурсу — залучити якнайбільше дітей до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання, об’єднання інтелектуальних та творчих здібностей молоді для розробки інноваційних рішень теперішніх і майбутніх проблем з водою. Конкурс відкритий для всіх проектів, які стосуються водної тематики. У конкурсі можуть брати участь дослідники віком від 15 до 20 років: учні ЗОШ та студенти коледжів. Основні критерії визначення переможця - самостійність виконання, глибина досліджень і новизна запропонованого технічного рішення.

Слід зауважити, що конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз» є своєрідним професійним стартом для молодих дослідників — дуже часто наші фіналісти, які не стали переможцями національного етапу, беруть перші місця в інших престижних міжнародних конкурсах, таких як Intel-Технo Україна, Фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge», конкурси стартапів та ін. Переможці національного етапу конкурсу в подальшому стають студентами провідних ВУЗів України та світу: НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Національний університет «Києво-Могилянська академія», НУ «Львівська політехніка», Український Католицький Університет, Массачусетський технологічний інститут (США), ВУЗи Польщі, Фінляндії та Німеччини. Таким чином, конкурс відкриває нові можливості для молоді і є чудовим місцем для спілкування з однодумцями, професіоналами з бізнесу та науковцями.

ЯК ПРОХОДИТЬ НАЦІОНАЛЬНИЙ ФІНАЛ КОНКУРСУ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЮНАЦЬКИЙ ВОДНИЙ ПРИЗ»?

Традиційно національний фінал конкурсу проходить щороку навесні в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», куди з’їжджаються фіналісти, попередньо відібрані кваліфікованим журі. Захист робіт відбувається в Великому залі державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» у два етапи: в перший день захисту, що проходить українською мовою, визначаються кращі роботи (а це переважно 5-8 робіт), які захищаються повторно. В наступний день їх автори повинні захистити роботу англійською мовою, адже кожен з них — претендент на участь y Міжнародному конкурсі Stockholm Junior Water Prize y Стокгольмі. При повторному захисті журі визначає переможців: Гран- прі, ІІ і ІІІ місце. Усі переможці нагороджуються грамотами та цінними подарунками. Деякі роботи, які не перемогли в конкурсі, але характеризуються оригінальністю, новизною та вирішують конкретну проблему, можуть бути відзначені окремо спец призами. Головну нагороду, Кришталеву краплю, переможцю вручає Посол Швеції в Україні під час офіційного прийому. Фінальні роботи отримають також право участі у Міжнародному водному конгресі «ЕТЕВК», Міжнародній виставці «Аква-Терм Україна» та Міжнародному Львів Еко Форумі. Крім захисту робіт, y програмі фінальної частини конкурсу y Києві - освітні екскурсії, цікава пізнавально-інформаційна програма, перегляд екологічних фільмів, семінар для керівників. Протягом 10 років головним спонсором (а останні 2 роки — генеральним спонсором) є компанія ТОВ «НВО «Екософт», вітчизняний виробник систем очистки води, лідер галузі. Окрім цінних подарунків та призів, всі фіналісти та керівники в рамках екскурсійної програми національного фіналу мають змогу відвідати виробництво ТОВ «НВО «Екософт» та поспілкуватися з професіоналами.

Офіційним організатором конкурсу в Україні є Всеукраїнське водне товариство «Waternet» – професійна громадська організація, що об’єднує спеціалістів з водопідготовки. Серед основних партнерів конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз» слід відзначити НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Посольство Швеції в Києві, Міністерство освіти і науки України, Міністерство екології та природних ресурсів, ПАТ «АК «Київводоканал», Всеукраїнську асоціацію «Укрводоканалекологія», Національний еколого-натуралістичний центр, КП «Водно-інформаційний центр», ДП «НДКТІ міського господарства».

ГЕОГРАФІЯ УЧАСНИКІВ ВЮВП 2020
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФІНАЛ КОНКУРСУ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЮНАЦЬКИЙ ВОДНИЙ ПРИЗ 2020»: НОВИЙ ФОРМАТ В УМОВАХ ЗМІНИ КЛІМАТУ

72 ПРОЕКТИ ПОДАНО НА КОНКУРС
  • 38 Екологічні проекти
  • 19 Інженерно-технічні проекти
  • 15 Інженерно-хімічні проекти
30 ПРОЕКТІВ ПРОЙШЛО В НАЦІОНАЛЬНИЙ ФІНАЛ
6 СУПЕРФІНАЛІСТІВ

Організатор конкурсу в Україні: Всеукраїнське водне товариство «WaterNet» Генеральний спонсор: ТОВ «НВО «Екософт» Конкурс проводиться за підтримки Посольства Швеції в Україні та у співпраці з НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Міністерства освіти і науки України, Міністерством екології та природних ресурсів, ПАТ «АК «Київводоканал», Всеукраїнською асоціацією «Укрводоканалекологія», Національним еколого-натуралістичним центром, КП «Водно-інформаційний центр», ДП «НДКТІ міського господарства».
ВЮВП Новини WaterNet Новини України