Новини

В Україні ухвалили програму "Питна вода" до 2026 року: як це вплине на якість?

Верховна рада ухвалила урядову цільову соціальну програму "Питна вода України" на 2022-2026 роки. Програма передбачає, що будуть збудовані нові водозабірні споруди, станції очищення води, водопровідні мережі, лабораторії з якості питної води. Детальніше про розповів в ефірі Українського радіо директор науково-аналітичного центру якості води, доцент кафедри водопостачання, водовідведення та очистки води Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова Володимир Кобилянський.

Що передбачає програма?

У новій програмі, на відміну від попередніх, акцентовано, що модернізація водоканалів має проходити на сучасних нових технологіях. Важливо, що є акцент на водомережах, які будуть відновлюватися посиленими темпам, а також на створенні сучасних лабораторій контролю якості води.

Чи потрібні нові санітарні норми для води?

Нова редакція державних санітарних правил "Питна вода" перебуває на затверджені в Міністерстві охорони здоров’я. Вони розроблялися роки чотири точно. Попередні правила, які нині чинні, ще 2010 року. У самому законі вже прописано, що питна вода централізованого постачання має відповідати сучасним санітарним нормам. Якщо нові санітарні правила будуть затверджені, то синхронно піде і програма, і впровадження нових санітарних норм.

Про методи очищення води

Хлор-аміачний метод знезараження води — це те саме хлорування, але у воду перед тим, як вона піде у мережі, додають аміак. Аміак консервує хлор і хлор при цьому має можливість працювати як дезінфектант набагато довше: добу, дві доби і більше. Якщо у воду не додавати аміак-хлор, може статися так, що у віддалених ділянках водомережі хлору вже не буде, а це небезпечно. Хлор не дає розвиватися патогенній міклофлорі у водопровідній воді. Відсутність у водопровідній мережі хлору — дуже небезпечний знак.

Читати продовження: https://cutt.ly/9PP9ELe
Новини України