Новини

В одеському морі купатися не можна: що сталося

В Одесі "зацвіло" море. Нещодавно санлікарі відзвітували про те, що вода чиста і збудників хвороб немає, але на сполох забили екологи. 

У морській воді почали стрімко розмножуватися мікроскопічні водорості. Купатися в такій воді фахівці не радять - можна отруїтися чи отримати подразнення шкіри. Адже водорості продукують токсини. 


Купи водоростей з берега доведеться прибирати спецтехнікою. А от очистити море може хіба що сильний вітер з суші. Він віджене забруднену воду, а хвилі згодом принесуть чисту. Якщо ж вітер не зміниться, а спека триватиме, водоростей лише більшатиме. 

 

"Я не буду купатися сьогодні. Я виросла в наших таких річках - брудних сільських - але ця зелень, цей запах, мені неприємно. Я не ризикну", - каже Ірина, відпочивальниця з Вінниці.


"Хочеться. Я з Чернівців, у нас моря немає. Запах трошки присутній, не дуже приємно. Ну, що робити? Варіантів немає. Приблизно метрів десять, а там далі вже нормально", - сказав ще один відпочиваючий.


"Після дощів є така рекомендація: нікому не купатися, тому що все, що накопичується - забрудненя на суші - воно потрапляє у море. Цей вид синьо-зеленої водорості є потенційно токсичним, треба бути дуже обережним", - пояснив Олександр Гончаров, фахівець Українського наукового центру екології моря.


За даними: https://cutt.ly/8moqd1t
Новини України