Новини

Китай впроваджує ядерне очищення забрудненої води

Електронно-променева технологія вперше використовується для очищення медичних стічних вод в Китаї. Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що це безпечніший і чистіший метод, ніж традиційні, а також він більш ефективно видаляє органічні молекули, такі як віруси й антибіотики.

«Це перша експериментальна демонстрація електронно-променевої технології для очищення медичних стічних вод – близько 400 кубометрів на день», - прокоментував Шіцзюнь Хе, професор Інститута Ядерних і Нових Енергетичних Технологій Університета Цінхуа. Організація співпрацювала з експертами з Управління атомною енергією Китаю і China General Nuclear (CGN), щоб впровадити цю технологію у систему очищення стічних вод, які працюють з медичними відходами у провінції Хубей.

Технологія прискорює електрони для взаємодії з молекулами ДНК і РНК у воді, що призводить до смерті мікроорганізмів та вірусів, включаючи коронавірус. Технологія також дозволяє розщепити антибіотики у воді, чого неможливо досягти традиційними методами стерилізації.

За даними: https://cutt.ly/hWTS0gx
Новини Світу Новини науки