Новини

Масовий мор риби на Київському водосховищі: назвали причину

Імовірною причиною масової загибелі риби на Київському водосховищі може бути людська діяльність. Про це розповіла екологиня Людмила Циганок у Facebook.

"Мілководне море (майже як калюжа), вода прогрівається сильно. Плюс бурхливий розвиток синьо-зелених водоростей, що активно поглинають кисень із води. Як наслідок, риба задихається", – припустила Циганок.

Вона пояснила, що одним із головних чинників забруднення українських водойм є масове використання фосфатної побутової хімії. Це призводить до фосфатного отруєння водних гідроекосистем і цвітіння води в річках і озерах, яке набуває особливо великих масштабів у спекотний період.

"Фосфати, які містяться у пральних порошках, засобах для прибирання, потрапляють у поверхневі водойми зі стічними водами й фактично стають добривом, що сприяє прискореному росту синьо-зелених водоростей. Якщо у водойму потрапляє 1 г фосфатів, це провокує ріст п'яти - десяти кілограмів синьо-зелених водоростей", – пояснила експертка.

Відмираючи, синьо-зелені водорості поглинають кисень і виділяють токсичні речовини. Унаслідок цього гине риба й страждають інші представники водної фауни. Катастрофічно знижується придатність води для питних і рекреаційних потреб населення. Зростає ризик поширення хвороб серед відвідувачів пляжів.

За словами екологині, здебільшого очисні споруди не спроможні якісно очистити воду. Пояснює: очисна потужність споруд не була призначена для такої кількості забруднювачів, яка потрапляє у стічні води.

За даними: https://cutt.ly/imoeaPT
Новини України