Новини

Стокгольмський юнацький водний приз 2020: результати міжнародного фіналу

Конкурс «Стокгольмський юнацький водний приз», що проходить щороку в рамках Всесвітнього водного тижня, через спалах Covid-19 цього року відбувся в онлайн форматі. Переможці національних етапів конкурсу з 29 країн світу взяли участь у міжнародному фіналі. Серед них був і наш Олег Білоус, учень 11 класу Херсонського фізико-технічного ліцею, що представив міжнародному журі свій проект «AI FRESH STATION» — платформа для вирощування еко-зелені».
25 серпня Її Королівська Високість Кронпринцеса Королівства Швеція Вікторія оголосила переможців під час онлайн-церемонії нагородження.
Японці Хірокі Мацухаші та Такума Міякі отримали Гран-Прі конкурсу за метод контролю стоків ґрунту та збільшення виробництва продуктів харчування, використовуючи традиційну японську технологію закріплення ґрунту Tataki.
Члени міжнародного журі зазначили, що: «Переможці цього року довели, що прості місцеві рішення можуть вирішити проблеми води у глобальному контексті. Шляхом систематичних досліджень учасники розробили методи, що роблять збереження води та управління ґрунтами більш досяжними. Конкурсанти ефективно поєднали наукові знання та експерименти, щоб вдосконалити методи збирання, використання та збереження води для сільського господарства в посушливих регіонах. В дослідженнях також були продемонстровані шляхи боротьби з ерозією грунту та управління поживними речовинами, спрямовані на те, щоб зробити сільське господарство більш сталим. Ця технологія є недорогим, простим у впровадженні та глобально застосовуваним способом для сільського господарства в посушливих регіонах».
Зої Готхолд, США, отримала Диплом відзнаки за проект «P.E.N.G.U.I.N.S, Сприяння екологічному знешкодженню емульсій, використовуючи інноваційні поверхні зародкоутворення». Її інноваційний підхід до подолання розливів нафти вразив Журі, яке зазначило: «Глобальні проблеми потребують креативних рішень, що базуються на фундаментальних знаннях та ретельних дослідженнях існуючих гіпотез. Цей проект втілює такі дослідження і може мати масштабовані рішення для контролю забруднення нафтою морських екосистем. Учасниця продемонструвала надзвичайні знання та наполегливість для досягнення мети цього дослідження".
Найбільше голосів у новій премії People’s Choice (Приз глядацьких симпатій) набрали Адітті Кумар Чоудхурі та Халед Іфтехар з Бангладешу. Щоб допомогти людям, які живуть у районах із забрудненою питною водою, вони розробили новий недорогий метод очищення води за допомогою поліглутамінової кислоти природного походження у поєднанні з насінням Moringa oleifera у якості коагулянта.
Щиро вітаємо переможців та всіх учасників!
Новини Світу