Новини

Новий каталізатор для очищення від перхлорату

Команда під керівництвом інженерів з UC Riverside розробила каталізатор для видалення токсичних хімічних речовин із води, з метою його подальшого застосування на Марсі. Каталізатор також може використовуватися для очищення ґрунту для сільськогосподарських потреб і вироблення кисню.

Перхлорат іон природним чином зустрічається у деяких ґрунтах Землі, та особливо багато його міститься у марсіанському ґрунті. Як потужний окисник, перхлорат виробляється і використовується у твердому ракетному паливі, феєрверках, боєприпасах, ініціаторах подушок безпеки для транспортних засобів та сірниках. Він є побічним продуктом деяких дезінфікуючих засобів та гербіцидів, тому його безпечне знешкодження є екологічною необхідністю.

Докторант Чанс Рен разом з Цзіньонг Лю, доцентом кафедри хімічної та екологічної інженерії інженерного коледжу Марлана, і Розмарі Борнс з Каліфорнійського університету в Ріверсайді, розробляли новий каталізатор. Для того, щоб знизити вміст перхлоратів у воді за атмосферного тиску і температури, вони надихалися від природи. Вчені помітили, що анаеробні мікроби використовують молібден в своїх ферментах для зменшення вмісту перхлорату і збору енергії в умовах кисневого голодування.

Читати продовження: https://cutt.ly/xmXJ0w4
Новини Світу Новини науки