Новини

Створено фільтр, який ефективно видаляє іони важких металів з води

Вчені з Університету Осаки створюють полотна з нановолокон титаната натрію у формі морських водоростей, які можуть видаляти іони кобальту з води. Це може допомогти забезпечити джерело безпечної переробленої питної води за рахунок видалення важких металів і радіонуклідів.

Титанат натрію широко використовується для фільтрації іонів токсичних металів, але для ефективного захоплення іонів радіоактивних і/або важких металів дуже важливий морфологічний контроль титанату натрію.

Тому, дослідники з Інституту наукових і промислових досліджень Університету Осаки розробили новий метод створення високоефективних фільтрів з титанату натрію. Вони виявили, що збільшення часу гідротермального синтезу призводило до того, що спочатку круглі кристали ставали подовженими і волокнистими і утворювали мати в формі морських водоростей, що складаються з випадково орієнтованих нановолокон. Ця нанорозмірна морфологія, що нагадує морські водорості, збільшувала площу поверхні полотен, що покращувало ефективність видалення Co2+ під час сорбційних випробувань.

За даними: https://cutt.ly/VhYNMW9
Новини науки